Ana SayfaHaberler | Duyurular | Avantaj Rehberi | Kim Nerede? | Forum | Fotoğraf Galerisi | Etkinlikler | Linkler | Site İçi Arama | Sanal Tur
» E-mail adresiniz:
» Şifreniz:
  » Web Üyesi Olun
  » Dernek Üyeliği

  » Tüzük
  » Tarihçe
  » Bize Ulaşın
  » Banka Hesap No
  » Yönetim Kurulu
  » Kristal Martı
  » Dernek Üyeliği
  » Dosyalar
  » Kullanım Kuralları
  » Basında Biz

  » Sunduklarım
  » Aradıklarım
  » KALbin Arama

  » Ürünler

  » Emlak
  » Vasıta
  » Eşya
  » Özel Ders
  » Diğer


paylaseNroll® CM

© SAY Ajans
“Büyük Buluşma” büyük gerçekleşti...
9 Haziran 2012 C.tesi

 


Okul tarihimizdeki en büyük “Talaş”ta 3000'e yakın mezunumuz, arkadaşları ve öğretmenleriyle 9 Haziran Cumartesi günü okulumuz bahçesinde bir araya geldi. Katılımcı sayısı anlamında bir rekor kırıldı. İçerik ve konsepti bir önceki yıldan itibaren duyurulmaya başlanan “Büyük Buluşma”, yıl boyunca da çok değişik ve akılda kalıcı yöntemlerle de tüm mezunlarımıza hatırlatıldı.

 

Derneğimizin kuruluşunun 25. ve okulumuzun ilk mezunlarını vermesinin 50. yıldönümünü kutladığımız Geleneksel Talaş Böreği Günümüzde organizasyon komitesine dahil olan 133 gönüllü öğrenci ve 42 profesyonelin özverili çalışmaları sonucunda bu seneki Talaş adına yakışır bir şekilde BÜYÜK geçti.

 

Sokak müzisyenlerinden çocuk alanlarına, hem yetişkinler hem çocuklar için kurulan oyun alanlarından yemek stantlarına birbirinden farklı aktivitelerle renklenen etkinlik, geniş katılım ve coşku ile birlikte bir karnavala dönüştü. Bu yıl ayrıca bebekli maarifliler için bir de bakım odası hazırlandı.

            


1962 döneminden 2012 dönemine kadar hemen her yaştan Maariflinin bir araya geldiği, Maarif kültürünün ve geleneklerinin simgelerinden biri olan geleneksel buluşmamız, çok renkli görüntülere ve duygulu anlara sahne oldu. Aralarında 50 yıl bulunan mezunların aynı ortak değerler ve heyecanları taşıması da görülmeye değerdi.

 

Etkinliğimiz 12.30-13.00 arası ´87 döneminin 25. Mezuniyet yılları için yapılan sertifika töreni ile başladı. Sonrasında, ilk kez geçen yıl yapılan; okul binamızda oluşturduğumuz dönem koridorlarında öğretmenlerimizle mezunlarımızı buluşturmak için saat 14.30 da zil çaldı, ders başladı. Öğretmenlerimiz ve mezunlarımız aynı sınıflarda, aynı heyecanı yeniden paylaştı.

 

"Ders" bitiminde öğretmenlerimiz ve mezunlarımız, oturma grubu ve minderle donatılan çamlıkta uzun uzun sohbet imkânı buldu. Ana sahnedeki öğrenci gösterileri de ilgiyle izlendi.

 

2 ayrı dev LED ekran ve 4 profesyonel kamera da görsel olarak BÜYÜK BULUŞMA’ya yenilik ve renk kattı.

         Ayrıca KALİD Yönetim Kurulunun büyük önem verdiği örneğin kalbin kaliyer çalışmaları da ayrıntılı olarak tanıtıldı ve mezunların büyük ilgisini topladı.

 

Mezuniyet Hatırası fotoğraf köşesinde kep, cübbe giyerek fotoğraf çektiren yüzlerce mezunumuz yıllar öncesinin mezuniyet heyecanını tekrar yaşadı.

 

Günün ilerleyen dakikalarında ise “2012 Kristal Martı Ödülleri” sahiplerini buldu. Bu yıl Maariflilerin önerileriyle Kristal Martı alan mezunlarımız:

  • Lale Tek Ülker ‘77
  • Hasan Uçarsu ‘83
  • Özge Ersu ‘83
  • Müge İplikçi ‘84

 

Okulumuzun ilk öğrencileri, “Fatih Sınıfları”nın mezuniyetlerinin 50. Yılı nedeniyle bir de tören düzenlendi ve okulumuzun ilk öğrencilerine 50.Yıl Madalyaları sahnede kendi dönemlerinin değerli öğretmeni Teoman hocamız tarafından takdim edildi.

 

Günün sonunda ise hediye çekilişinde mezunlara çeşitli hediyeler dağıtıldı.

 

“Büyük Buluşma”mızda bizi yalnız bırakmayan Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn. Ferşat Ayar’a, eski ve yeni öğretmenlerimize, mezunlarımıza ve destekçilerimize teşekkür ederiz.

<<< geri


SIK KULLANILANLARA EKLE | ANASAYFAM YAP

  » Site İçi Arama
  » Internette Arama


Kadıköy Anadolu Lisesi Eğitim Vakfı Web Sitesi