Ana SayfaHaberler | Duyurular | Avantaj Rehberi | Kim Nerede? | Forum | Fotoğraf Galerisi | Etkinlikler | Linkler | Site İçi Arama | Sanal Tur
» E-mail adresiniz:
» Şifreniz:
  » Web Üyesi Olun
  » Dernek Üyeliği

  » Tüzük
  » Tarihçe
  » Bize Ulaşın
  » Banka Hesap No
  » Yönetim Kurulu
  » Kristal Martı
  » Dernek Üyeliği
  » Dosyalar
  » Kullanım Kuralları
  » Basında Biz

  » Sunduklarım
  » Aradıklarım
  » KALbin Arama

  » Ürünler

  » Emlak
  » Vasıta
  » Eşya
  » Özel Ders
  » Diğer


paylaseNroll® CM

© SAY Ajans
MARTILAR KANAT GERDİ, BURSLARDA REKORLAR GELDİ
Martı Bursları Programının "Öğrenci Bursları" kısmı 2012-2013 eğitim yılında da Camiamızın yoğun desteğiyle tamamlandı.

Derneğimizin 1997 yılında başlattığı ve her yıl büyüyerek devam eden “MARTI BURSLARI PROGRAMI” bu yıl burs komitelerinin uygun gördüğü başvuruların tümüne cevap verecek hacme ulaşarak bir rekor kırdı. Toplamda 123 öğrenciye burs verilecek olması ve bu şekilde 2012-2013 eğitim yılında sadece karşılıksız öğrenim bursu olarak 172.800 TL lik bir nakit destek sağlanmış olması da rakamsal olarak 2 ayrı rekor getirdi.

 

Uygulamanın ilk yıllarında burs alan küçük Martıların bazıları bugün burs veren kıdemli martı durumunda; bu da MARTI burs programının ne kadar yerinde ve amaca ulaşmış bir uygulama olduğunu gösteriyor. Programın oluşmasında, gelişmesinde, yürütülmesinde başlangıcından bugüne kadar emek veren , destek veren katkı sağlayan tüm Martılara selam olsun...

 

Ø  Okulumuzda eğitim gören öğrenci kardeşlerimize sağlanan “Ortaöğrenim Bursları”na okuldaki tüm yaşananlara rağmen 66 kardeşimiz başvuru yapmış, KALİD-KALEV Burs Komitesi tarafından değerlendirilmiş, kriterlere uyan 65 kardeşimize 66 adet tam bursun aktarılması kararlaştırılmıştır.

Ø  Okulumuzdan mezun olan ve üniversitede lisans programlarına devam eden kardeşlerimize sağlanan “Yükseköğrenim Bursu”na yapılan 60 başvuru KALİD Burs Komitesi tarafından değerlendirilmiş, kriterlere uyan 58 kardeşimize tam burs verilmesi kararlaştırılmıştır.

2008 yılından itibaren KALİD-KALEV ortak projesi haline gelerek “Martı Bursları” adını alan ve Öğrenci-Kulüp bursları ve hizmet burslarını da içermeye başlayan programımızın “kulüp-hizmet destekleri” kısmı, her yıl olduğu gibi KALEV özkaynakları ile de desteklenerek yıl boyu devam edecektir. Dileyen mezunlarımız, Derneğimizle temasa geçerek bu alanda öğrenci kardeşlerimize yıl boyu destek olmaya devam edebilirler . Bilindiği gibi “Kulüp Bursu”ndan faydalanmak isteyen öğrenci kulüplerimiz, başvuru formlarının doldurarak, Kadıköy Anadolu Lisesi Müdürlüğü’nce onaylanmış şekilde ihtiyaç tarihinden en az 1 ay önce değerlendirilmek üzere bize ulaştırabiliyorlar.

 

Camiaları farklı kılan gelenekleridir. Camia dayanışmasının en anlamlı örneği olan MARTI BURSU programına destek vererek, genç martılara, Maarif geleneklerine ve kültürüne sahip çıkan bütün mezunlarımıza sonsuz teşekkürlerimizle.

 

KALİD

<<< geri


SIK KULLANILANLARA EKLE | ANASAYFAM YAP

  » Site İçi Arama
  » Internette Arama


Kadıköy Anadolu Lisesi Eğitim Vakfı Web Sitesi