Ana SayfaHaberler | Duyurular | Avantaj Rehberi | Kim Nerede? | Forum | Fotoğraf Galerisi | Etkinlikler | Linkler | Site İçi Arama | Sanal Tur
» E-mail adresiniz:
» Şifreniz:
  » Web Üyesi Olun
  » Dernek Üyeliği

  » Tüzük
  » Tarihçe
  » Bize Ulaşın
  » Banka Hesap No
  » Yönetim Kurulu
  » Kristal Martı
  » Dernek Üyeliği
  » Dosyalar
  » Kullanım Kuralları
  » Basında Biz

  » Sunduklarım
  » Aradıklarım
  » KALbin Arama

  » Ürünler

  » Emlak
  » Vasıta
  » Eşya
  » Özel Ders
  » Diğer


paylaseNroll® CM

© SAY Ajans
Mezunlar ve Okulumuz
Yuvalarına ve geleneklerine sahip çıkan tüm Martılara teşekkürler...

Değerli Maarifliler,

 

Bildiğiniz gibi; Kadıköy Maarif Koleji ve Anadolu Lisesi Mezunlar Derneği (KALİD), son dönemde okulumuzda mezunlarımıza ve KALİD’in tüzel kişiliğine yönelik sergilenen yaklaşımdan duyulan kaygı ve rahatsızlığı tüm gelişmeler ve detayları ile birlikte camiamızla paylaşmıştı.

 

Gücünü; mezun dayanışma ve bağlılığından, geleneklerinden alan bir camianın, öğrenci/okul/mezun ilişkisinin kesintiye uğratılarak, Camiamızı farklı kılan gereklilik ve geleneklerin yok sayılmaya çalışıldığı değerlendirilmiş ve KALİD’in buna sessiz kalamayacağı vurgulanmıştı.

 

Mezunlarımıza yaptığımız bilgilendirmelere ve toplantı çağrısına yoğun ilgi ve destek gösteren tüm mezunlarımıza teşekkür ediyoruz. Yurdumuzun ve dünyanın dört bir yanından gelen bu anlamlı destek, camiamızın gücüne güç katmış ve büyüklüğünü göstermiştir. Bilgilendirmemiz üzerine bizi arayan, konu hakkında bilgi alan, bize destek veren ve toplantıya katılan yüzlerce mezunumuzun katkısıyla izleyeceğimiz yol haritasını oluşturduk.

 

Buna göre ilk adımımız, taleplerimizi içeren metnin imzaya açılması olarak belirlendi.  İmza süreci boyunca ve sonrasında çözüm için takip edilecek diğer adımlar hakkında da camiamızı her aşamada bilgilendireceğimizi iletmiştik. 

 

İmza kampanyasına 16 günlük süre zarfında 1500’ü aşkın mezunumuzun elektronik imzalarının (http://u.kalid.org/imza) yanı sıra bizzat derneğe gelerek ya da faks yolu ile imzalarını veren 600 den fazla mezunumuz katıldı. Şu aşamada sadece mezun imzaları ile bir kampanya yapılmasına rağmen bu süre zarfında 100 ün üzerinde eski / halen görevde olan öğretmenimizin ve velimizin de derneğimize gelerek ya da telefonla /e posta ile bize ulaşarak kendilerinin de imza atmak istemeleri ve destekleri bizleri çok mutlu etti.

 

Kısa bir sürede toplanan 2000’i aşkın imza ile gelişmeleri ve taleplerimizin yer aldığı dilekçelerimizi, geçen hafta içinde gerek İstanbul gerek Ankara’da ilgili gördüğümüz elliyi aşkın bürokratik ve siyasi makama elden ilettik. Bizi kabul eden, dinleyen, ilgileneceğini belirterek çözüm üretilmesi konusunda desteğini esirgemeyeceğini dile getiren tüm makamlara teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 

Temaslarımızın hemen ardından,  okul idaresinden Kasım ayında talep ettiğimiz ve idare tarafından iki defa ertelenen toplantıyı gerçekleştirebildik. Bu toplantıda sıkıntılarımızı, taleplerimizi ve gerekçelerimizi tekraren aktardık. Toplantıdan somut bir sonuç çıkmamakla beraber, diyalog kurulması yönündeki arzumuzun bu sefer yanıtsız bırakılmamasını da önemsediğimizi belirtmek istiyoruz.

 

Hareket noktamızın okulumuzda sadece oda/pano/duyuru/kitapçık vb. meselesi olarak değil; mezunlarla öğrenciler arasında geleneklere ve ortak Camia kültürüne dayalı, iletişim / paylaşım / destek etkileşiminin sürmesi ve nesilden nesile aktarılması olarak görülmesinin çok önemli olduğuna inanıyoruz.

 

Bu bakışla değerlendirildiğinde KALİD’in herhangi bir kişi veya kuruluş hakkında olumsuz imaj yaymak değil, çeyrek asırdır sürdürdüğü üzere Camia kültürünü ve dayanışmasını sonraki nesillere aktarmak gayesinde olduğu net olarak görülecektir.

 

Konu şu aşamada bürokratik ve siyasi çevrelerde değerlendirilmekte olup; birebir temaslarımız da devam etmektedir. Bir dizi temas daha yaparak ve dosyamızı bir kaç makama daha arz ederek camia geleneklerini koruma ve sürdürme yönünde çözüme ulaşacağımızı düşünüyor ve temenni ediyoruz.  Camiamızı her aşamada bilgilendirmeye devam ediyor olacağız.

 

Tüm bu gelişmeler sırasında camiamız dayanışma ve geleneklerine vurgu yaparak burs çalışmalarında bir rekor kırdı. Gerek ortaöğretim gerek yükseköğrenim burs programlarına başvuru yapan ve ölçütlere uyan tüm genç martılara bu yıl destek sağladık. Mezunların çatı kuruluşu Kalid’in gerek burs programı, gerekse mezunlar arası dayanışma ve iletişimin daha etkin kılınabilmesi amacıyla oluşturduğu Maarif Destek Hattı, KALbin ve KALiyer çalışmaları tüm hızıyla devam etmektedir.

 

Yuvalarına ve geleneklerine sahip çıkan tüm Martılara teşekkürler…

<<< geri


SIK KULLANILANLARA EKLE | ANASAYFAM YAP

  » Site İçi Arama
  » Internette Arama


Kadıköy Anadolu Lisesi Eğitim Vakfı Web Sitesi