Ana SayfaHaberler | Duyurular | Avantaj Rehberi | Kim Nerede? | Forum | Fotoğraf Galerisi | Etkinlikler | Linkler | Site İçi Arama | Sanal Tur
» E-mail adresiniz:
» Şifreniz:
  » Web Üyesi Olun
  » Dernek Üyeliği

  » Tüzük
  » Tarihçe
  » Bize Ulaşın
  » Banka Hesap No
  » Yönetim Kurulu
  » Kristal Martı
  » Dernek Üyeliği
  » Dosyalar
  » Kullanım Kuralları
  » Basında Biz

  » Sunduklarım
  » Aradıklarım
  » KALbin Arama

  » Ürünler

  » Emlak
  » Vasıta
  » Eşya
  » Özel Ders
  » Diğer


paylaseNroll® CM

© SAY Ajans
Katil Aramızda!
Roberto Zucco-Moda Sahnesi-15 Mart 2017 Çarşamba
24 yaşına kadar Sorbonne Üniversitesi' nde okumuş biri, günün birinde aniden babasını küvette kesip, ardından "dan dan dan" annesini, bir genci ve bir müfettişi öldürebilir mi?
İtalyan asıllı delikanlı, Roberto Zucco, aynen böyle yapmış.
Yazara göre "inanılmaz bir yolculuk, efsanevi bir kişi, en sonunda bir çakıl taşının veya bir kadının yıktığı, samson, goliath gibi güç canavarların ayarında biri."
Anne babasını gönderdikten ve bir kız çocuğuyla birlikte olup, onu kendisine aşık ettikten sonra, geceyarısı bir metro durağında bankta, yanında oturan yaşlı adama, sırtlarını verdikleri "aranıyor! zucco" afişinin önünde şunları anlatır Roberto:
"Ben normal ve aklı başında bir çocuğum. Hiçbir zaman dikkat çekmedim. Yanınızda oturuyor olmasaydım beni fark etmezdiniz bile. Hep rahat yaşamanın en iyi yolu bir cam kadar şeffaf olmak, taşın üzerinde bir bukalemun gibi olmak, duvarların içinden geçebilmek, ne renk ne de koku sahibi olmak diye düşünmüşümdür. İnsanların bakışı içinizden geçmeli ve arkanızı orada yokmuşsunuz gibi görmeli. Şeffaf olmak zor bir iştir, bir meslektir, eski, çok eski bir düştür görünmez olmak. Ben bir kahraman değilim. Kahramanlar katildir, giysileri kana bulanmamış kahraman yoktur. Kan ise bu dünyada görmezden gelemeyeceğimiz tek şeydir. Hatta en görünür şeydir. Her şey yıkıldığında, dünyayı bir kıyamet sisi kapladığı zaman kahramanların kanla kaplı giysileri kalacaktır.

Ben okudum, iyi bir öğrenciydim. İyi öğrenci alışkanlığı edindikten sonra geriye dönüş yoktur. Üniversiteye kayıtlıyım. Sorbonne'un sıralarında yerim ayrılmış durumda, dikkat çekmediğim diğer iyi öğrencilerin arasında. Size yemin ederim ki Sorbonne' da okumak için iyi, sessiz ve görünmez bir öğrenci olmak gerekir. Orası serserilerin ve kendini kahraman zannedenlerin olduğu kenar mahalle üniversitelerinden biri değildir. benim üniversitemin koridorları sessizdir. içlerinden ayak seslerinin bile işitilmediği gölgeler geçer. Yarın dil bilimi dersine gireceğim. Yarın dilbilimi dersinin günü. Görünmezler arasında görünmez olacağım. Günlük yaşamın kalın sisinde sessiz ve dikkatli. Hiçbir şey olayların akışını değiştiremeyecek. Ben, çayırdan sessizce geçen bir tren gibiyim. Hiçbir şey beni raylarımdan çıkaramaz."

Moda Sahnesi'nin kapalı gişe oynayan bu oyunu sadece üç kez daha sahnelendikten sonra bizlere veda edecek. Bu müthiş oyunu kaçırmak istemiyorsanız 0216 347 88 43 nolu telefondan hafta içi mesai saatleri dahilinde rezervasyon yaptırabilir veya aşağıda verilen linkten online bilet alabilirsiniz.

https://fonzip.com/kalid/etkinlikler/roberto-zucco
<<< geri


SIK KULLANILANLARA EKLE | ANASAYFAM YAP

  » Site İçi Arama
  » Internette Arama


Kadıköy Anadolu Lisesi Eğitim Vakfı Web Sitesi