Ana SayfaHaberler | Duyurular | Avantaj Rehberi | Kim Nerede? | Forum | Fotoğraf Galerisi | Etkinlikler | Linkler | Site İçi Arama | Sanal Tur
» E-mail adresiniz:
» Şifreniz:
  » Web Üyesi Olun
  » Dernek Üyeliği

  » Tüzük
  » Tarihçe
  » Bize Ulaşın
  » Banka Hesap No
  » Yönetim Kurulu
  » Kristal Martı
  » Dernek Üyeliği
  » Dosyalar
  » Kullanım Kuralları
  » Basında Biz

  » Sunduklarım
  » Aradıklarım
  » KALbin Arama

  » Ürünler

  » Emlak
  » Vasıta
  » Eşya
  » Özel Ders
  » Diğer


paylaseNroll® CM

© SAY Ajans
Martılar, bir Talaş'ta daha buluştu…
22 Haziran 2019 C.tesi -Çamlık

Martıların her yıl bir araya gelip anılarını tazelediği, uzun zamandır görmediği okul arkadaşlarına kavuştuğu, doya doya birbirlerine sarıldığı, özlem giderdiği geleneksel "Talaş Böreği Günü” mezunlarımız,  aileleri ve  öğretmenlerimizin katılımıyla gerçekleşti.

Talaş;  '94 mezunlarının 25. Mezuniyet yılları için bir araya gelmesi ile başladı. O yılların öğretmenleri ve 500 e yakın  ’94 mezununun katılımı ile yapılan sertifika töreni muhteşemdi. Dernek başkanımız Cihangir Gözükızıl ’78 in açılış konuşması ile başladı, hocalarımız ve sınıfların dönem sözcüleri de birer konuşma yaptı.

’94 mezunlarımızın sertifika töreni sonrası  okulumuzun kapıları saat 13.30’da tüm mezunlarımıza açıldı.

Sponsorlarımızın standları, çocuklarımız için kurulan oyun parkı, Çamlık'taki oturma grupları… Her şey martıların, ailelerinin ve öğretmenlerimizin sohbet edip, keyifli vakit geçirmesi için hazırlandı.

Bu yıl mezuniyetlerinin 50. yılını kutlayan 1969 mezunu martılarımızın "50.Yıl Töreni" çok kalabalık ve güzel geçti. 50. Yıl Madalyaları'nı  sevgili hocamız Hikmet Günsel’den aldılar ve 50 yıl sonra  bir arada olmanın tadını çıkarttılar.

Mezuniyet Hatırası fotoğraf köşesi Martıların en çok ilgi gösterdiği bölümlerdendi. Herkes fotoğraf çektirmek için sıraya girdi.

Talaş Böreği Gününde "Kristal Martı Ödülleri" de sahiplerini buldu. 17. Kristal Martı ödüllerini; kendi alanlarında belli başarılara imza atan 5 mezunumuz aldı;

9 yıldır Koç Holding bünyesinde kurulmuş ve Japon devi Mitsui’nin de ortak olduğu yüksek teknoloji yatırım şirketi Inventram A.Ş.’nin Genel Müdürlük görevini sürdüren Cem Soysal. Bilişim Teknolojileri sektöründe 23 yıllık üst düzey yöneticilik geçmişi ve “Türkiye’nin  En Etkili 25 İş Lideri”arasında gösterilerek Kristal Martı’yı almaya hak kazanırken, Tıp Bilimine Yön Veren 100 Tıp İnsanı arasında 17. Sırada bulunan Prof. Tarık Tihan Nöropatoloji dünyasında pilomiksoid astrositom olarak bilinen tümör tipini ilk olarak tarif eden yayınları ile Kristal Martı’yı aldı. Los Angeles’ta yaşayan Kadıköy Anadolu Lisesi 2005 mezunu Refik Anadol bir medya tasarımcısı, yönetmen. Infinity Room ve Eriyen Hatıralar projelerinde insanoğlunun anılar ve bellekle ilişkisini son teknolojinin yardımıyla ve beynin olanaklarının sınırsızlığına yoğunlaşarak ele aldığı çalışmalarıyla Kristal Martı ödülüne hak kazandı.

 

Diğer bir Kristal Martı kazananı Prof.Dr Barış Ata  endmetriozisli kadınlar ve sağlıklı kadınların mikrobiyatalarını karşılaştıran ve endometriozisli kadınlarda bir bakteri türünün olmadığını gösteren ilk araştırmayı yaparak Kristal Martı’yı alırken,  bir diğer isim Mete Civelek  özellikle kadınlarda şeker hastalığı (Tip 2 Diyabet) riskini arttıran KLF14 geninin yağ hücrelerindeki  mekanizmasını keşfederek ödülü almaya hak kazandı.

 

Okullarını ve eski öğretmenlerini uzun bir aradan sonra yeniden görme fırsatı bulan Martılar saat 18:00'e dek bu özel günün tadını çıkardı. 

 

Gün boyu birbirine doyamayan martılar için akşam da organizasyonlarımız devam etti; 25. Mezuniyet Yılı'nı kutlayan '94 mezunlarına özel bir tekne turu düzenledik… Diğer dönem mezunlarımızı bu yıl Moda Sahil’de bir araya getirdik. Moda’nın, manzaranın ve mezelerin tadı inanılmazdı.

 

Geleneksel Talaş Günü'ne katılan öğretmenlerimize, mezunlarımıza, mezunlarımızın ailelerine ve sponsorlarımıza teşekkür ediyoruz…

Camiamızın bu birliktelik ve beraberlik ruhunun devam etmesini ve nice Talaş’larda bir araya gelmesini dileriz.

<<< geri


SIK KULLANILANLARA EKLE | ANASAYFAM YAP

  » Site İçi Arama
  » Internette Arama


Kadıköy Anadolu Lisesi Eğitim Vakfı Web Sitesi