Ana SayfaHaberler | Duyurular | Avantaj Rehberi | Kim Nerede? | Forum | Fotoğraf Galerisi | Etkinlikler | Linkler | Site İçi Arama | Sanal Tur
» E-mail adresiniz:
» Şifreniz:
  » Web Üyesi Olun
  » Dernek Üyeliği

  » Tüzük
  » Tarihçe
  » Bize Ulaşın
  » Banka Hesap No
  » Yönetim Kurulu
  » Kristal Martı
  » Dernek Üyeliği
  » Dosyalar
  » Kullanım Kuralları
  » Basında Biz

  » Sunduklarım
  » Aradıklarım
  » KALbin Arama

  » Ürünler





  » Emlak
  » Vasıta
  » Eşya
  » Özel Ders
  » Diğer


paylas



eNroll® CM

© SAY Ajans
Yabancı Öğretmen Projesi
Kadıköy Maarif geleneğinin sürekliliği, iyi bir dil eğitimi ve kültürel gelişim için Kalid ve eğitim vakfımız Kalev işbirliği ile projemiz başlamıştır.

Okulumuz eğitim vakfı KALEV’in okulumuzdaki İngilizce eğitim seviyesinin iyileştirilmesi ile ilgili olarak aşağıda detaylarını bulabileceğiniz girişim, bir KALİD-KALEV ortak projesi olarak yürütülmektedir.

 

Yabancı öğretmenlerin İngilizce derslerinde görevlendirilmesi ile öğrenci kardeşlerimizin yabancı dil eğitiminde asıl amaç olan yabancı kültürleri daha yakından tanımaları ve dil öğrenme sürecinde anadili İngilizce olan eğitmenlerle de çalışma olanağı bulmaları sağlanarak, Kadıköy Maarif geleneğinin içersinde önemli bir yeri olan yabancı öğretmen nosyonu tekrar hayata geçirilmiş olacak.

 

Dünya çapında yabancı dil eğitiminde 132 yıllık geçmişi ile çok önemli ve saygın bir kurum olan Berlitz ile yapacağımız işbirliğinin okulumuzun marka değerine ve öğrenci kardeşlerimizin gelişimine önemli katkılar sağlayacağını, fark yaratacağını düşünüyoruz.

Asıl meslekleri eğitmenlik olan, gerekli diploma, formasyon, deneyim ve sertifikasyonları bulunan ve Bakanlıkça onaylı yabancı öğretmenlerin, nitelikli ve özverili Türk öğretmenlerimizle birbirlerini tamamlayarak öğrencilerimize daha iyi eğitim ve kültür olanakları sunacaklarına inanıyoruz.

 

Kadıköy Maarif geleneğinin sürdürülmesi ve ortak camia kültürümüzün gelişimi için, Okulumuzun kuruluşundan beri koruduğu düzeyde ve yönde varlığını sürdürmesinin, hepimizin ortak kaygısı olduğunu düşünüyoruz.

 

Genç kardeşlerimizi Türkiye’nin yarınlarında aydınlık yüzler olarak görmek isteyen bizler için bu ve benzer projelere verilecek her türlü desteğin bir vefa borcu olduğu kadar görev olduğuna inanıyoruz.

 

Projenin daha sonraki yıllarda kapsamının geliştirilmesi ve zenginleştirilmesi ana hedef olmakla birlikte, bir an önce hayata geçirilebilmesi için mezun ve velilerimizin katkıları ile Mart 2010 tarihinden itibaren başlatarak gerçekleştirmeyi öngörüyoruz. Bu aşamada anadili İngilizce olan 5 yabancı İngilizce eğitmeni ile Hazırlık ve 9. sınıflara yaklaşık 600 saat eğitim verilmesi planlanmıştır. Öngörülen planlama Hazırlık sınıfları için haftada 4 saat 9.  sınıflar için haftada 2 saat yabancı öğretmenle ders yapılması yönündedir. Ayrıca ders dışı zamanlarda dil kullanımını pekiştirmek amacıyla edebiyat, sanat ve güncel konularda konuşma sınıfları ve dil eğitiminde yeni teknikler konusunda öğretmen eğitimleri kapsam dahilindedir.

 

Projenin Mart- Haziran dönemi uygulama bütçesi 40.000 TL dir. Mezuniyet dönemi olarak topluca ya da kurumsal olarak projeye tümü ile sponsor olabileceğiniz gibi, kişisel olarak katkıda da bulunabilirsiniz. Bağış yapanların ya da kurumların isimleri okulumuzda “destek verenler” plaketlerinde yer alacaktır.

 

Kadıköy Anadolu Lisesi gibi bu ülkemizin en önde gelen liseleri arasındaki bir eğitim kurumuna üstün başarı göstererek ve seçilerek gelmiş nitelikli öğrencilerimizin en iyi şartlarda ve daha da nitelikli eğitim almaları için oluşturduğumuz bu projeye mezunlarımız, eğitim vakfımızın mütevellileri ve okulumuz velileri destek vermektedir.

 

Sizin de bağışlarınızla bu projeye sahip çıkarak destek vereceğinize ve genç kardeşlerimizin eğitimlerine ve Kadıköy Maarif geleneğinin yaşatılmasına katkıda bulunacağınıza  inanıyoruz. Önemli olan bağış tutarının büyük ya da küçük olması değil, okulumuza ve öğrencilerimize destek olmak ; sahip çıkmak....

 

Gelecek eğitim yılı başından itibaren de yabancı öğretmen uygulamasının yıl boyu ve kalıcı olarak yürütülmesi hedeflenmektedir.

Bu projeye destek olmak isterseniz web sitemizde kullanıcı adınız ve şifreniz ile oturum açarak ya da dernek merkezimizi arayarak bağışta bulunabilirsiniz.

<<< geri


SIK KULLANILANLARA EKLE | ANASAYFAM YAP

  » Site İçi Arama
  » Internette Arama










Kadıköy Anadolu Lisesi Eğitim Vakfı Web Sitesi