Ana SayfaHaberler | Duyurular | Avantaj Rehberi | Kim Nerede? | Forum | Fotoğraf Galerisi | Etkinlikler | Linkler | Site İçi Arama | Sanal Tur
» E-mail adresiniz:
» Şifreniz:
  » Web Üyesi Olun
  » Dernek Üyeliği

  » Tüzük
  » Tarihçe
  » Bize Ulaşın
  » Banka Hesap No
  » Yönetim Kurulu
  » Kristal Martı
  » Dernek Üyeliği
  » Dosyalar
  » Kullanım Kuralları
  » Basında Biz

  » Sunduklarım
  » Aradıklarım
  » KALbin Arama

  » Ürünler

  » Emlak
  » Vasıta
  » Eşya
  » Özel Ders
  » Diğer


paylaseNroll® CM

© SAY Ajans
Solmaz Kamuran '72 nin yeni kitabı çıktı...
"Macar" isimli VI. kitabı satışta...

Okulumuz 1972 yılı mezunlarından Solmaz Kamuran'ın; Kiraze, Minta, Banka, Çanakkale Rüzgarı-Boreas, Bir Kadın Bir Erkek Levrek İskeleti  kitaplarından sonra "Macar"  isimli yeni kitabı çıktı.

Kitapla ilgili özet bilgi aşağıdadır:

Macar

Tefrika-i Mütefferika “ Bana artık çok gerilerdeymiş gibi gelen çömezlik dönemimizin zorlu anlarında Rahip İstvan, ‘Kader Gemisinin Rotasını tam olarak kendiniz belirleyemezseniz de en azından hayat denizinin dalgaları arasında savrulurken sarılacağınız bir dümen vardır’derdi. Zamanında, dara düşmüş yüreğimizin cesaret ocağını alevlendiren bu cümleyle şimdilerde avunmam mümkün değil. Bence kader geminizin rotası daha biz yeryüzüne gelmeden önce çiziliyor, elimize verilen dümense çark-ı felekle kıyaslanamayacak kadar beyhude bir oyuncak; ama yine de hikayemizin anlatılmaya değerliliğinden en küçük bir kuşkum olsa, ‘Şu dünyada zaten anlatılmamış ne var, eninde sonunda herkes, her şey birbirine benzer, tıpkı bizim gibi, der ve kalemi elime bile almazdım...”

 

1600 lü yılların sonları.Kolozsvarlı bir genç, Avrupa’daki güç savaşlarının sert esen rüzgarıyla doğduğu topraklardan koparılarak içinden deniz geçen şehre kadar sürükleniyor. Günbegün değişen şartlar ve yaşanılan onca acı ve yoksunluğa rağmen içinde büyüttüğü hayalini ise hiç kaybetmiyor; düşünülen ve yazıya dökülenleri kağıda basabilmek...

 

VI.romanı olan Macar’la Solmaz Kamuran, bu kez okurlarını hayalle gerçeğin dans ettği bir zaman yolculuğuna çıkarıyor. Etkileyici bir kurgu ve kıvrak bir dille anlattığı bu yolculukta; kimi zaman 18.Yüzyıl Orta Avrupa’sının şehirlerinde dolaşacak, savaş meydanlarının dehşetiyle sarsılacak, bir sarı bukle eski bir aşk şiirindeki “Cim” harfini hatırınıza getirecek ve hüzünleneceksiniz.Kimi zaman içinden deniz geçen şehrin Galatası’nda dik yokuşları tırmanacak, Haliç’te bir kayık gezintisi yaparken dönemin İstanbul’unun atmosferini soluyacaksınız. Sonra günümüze dönüp Budapeşte’nin parklarında soluklanıp Moskova’nın ara sokaklarında bir eskici dükkanında tozlu raflarda çoktan unutulmuş hayat hikayelerine can vereceksiniz.İstanbul’da ise heyecanı ve aşkı yakalayacaksınız.

 

Macar, İbrahim Müteferrika ekseninde içsel bir yolculuğun iz bırakacak anlatımı...

 

 

<<< geri


SIK KULLANILANLARA EKLE | ANASAYFAM YAP

  » Site İçi Arama
  » Internette Arama


Kadıköy Anadolu Lisesi Eğitim Vakfı Web Sitesi