Ana SayfaHaberler | Duyurular | Avantaj Rehberi | Kim Nerede? | Forum | Fotoğraf Galerisi | Etkinlikler | Linkler | Site İçi Arama | Sanal Tur
» E-mail adresiniz:
» Şifreniz:
  » Web Üyesi Olun
  » Dernek Üyeliği

  » Tüzük
  » Tarihçe
  » Bize Ulaşın
  » Banka Hesap No
  » Yönetim Kurulu
  » Kristal Martı
  » Dernek Üyeliği
  » Dosyalar
  » Kullanım Kuralları
  » Basında Biz

  » Sunduklarım
  » Aradıklarım
  » KALbin Arama

  » Ürünler

  » Emlak
  » Vasıta
  » Eşya
  » Özel Ders
  » Diğer


paylaseNroll® CM

© SAY Ajans
BİR TALAŞ BÖYLE GEÇTİ
5 Haziran 2010 C.tesi okulumuz bahçesinde buluştuk...

Her yıl  geleneksel olarak okul bahçemizde düzenlediğimiz “Talaş Böreği” Günü’nde 5 Haziran Cumartesi günü yine buluştuk. 1955 yılında kurulan okulumuzun kuruluşunun 55. Yılında düzenlenen bu geleneksel günde 1962 mezunundan 2010 mezununa kadar çok sayıda Maarifli her yıl olduğu gibi bir araya geldi. Eski ve yeni mezunları bir araya getiren, ortak kültürün ve geleneklerin simgelerinden biri olan geleneksel buluşma, çok renkli görüntülere ve anlara sahne oldu.


11:00-13:00 arası ´85 mezunlarının 25. Mezuniyet yılları için yapılan sertifika töreni ile başlayan gün, saat 14:00’daki kapı açılışı ile sürdü. Son yılların en geniş katılımının yanı sıra , öğretmenlerimiz de davetimizi kırmadı ve okulumuzun ilk yıllarında görev yapandan halen görev yapana rekor sayıda öğretmenimiz katılımlarıyla bizleri onurlandırdılar.

           


Girişte üyelere, Martı figürlü anahtarlık ve çeşitli hediyeler  dağıtılırken, Kadıköy Maarif Dergisi’nin yeni sayısı da ellerine ulaşmayan üyelerimiz için dergi dağıtımı da gerçekleşti.

 

Birbirinden farklı aktivitelerle renklenen etkinlik, geniş katılım ve coşku ile birlikte bir karnavala dönüştü. Okullarını ve eski öğretmenlerini uzun bir aradan sonra yeniden görme fırsatı bulan Martılar saat 19:00´a dek bu özel günün tadını çıkardı. Bu yıl etkinliğin tamamı hareketli kameraların da dahil olduğu profesyonel bir ekip tarafından hem video kaydına alındı hem de binlerce kare fotoğraf çekildi. Bu fotoğraf ve görüntüler için derneğimize başvurabilirsiniz.


   


Street Band’in  Latin ezgileri nin yanı sıra,Okulumuz Perküsyon Kulübü RitmiKAL ve Dans Kulübü´nün gösterilerinin de yer aldığı "Talaş Böreği" günümüzde, Çocuklarımıza ayrılan bölümün üstü  bu yıl ilk defa güneşlik ile örtüldü.çocuklar için kurulan oyun parkı ve çocuklara özel etkinlikler, animatörler ve dağıtılan Kadıköy Maarif sweatshirtleri büyük ilgi ve beğeni kazandı.         


Çamlık , bu yıl daha çok oturma grubu ve minderle donatıldı, öğretmenlerimiz ve mezunlarımız gerek bu oturma gruplarında gerekse yiyecek standı etrafında oluşturulan Cafe düzeninde yeme içme , oturma ve sohbet etme olanağı  buldular.  Canlı langırt ve Wii oyunu da yoğun katılım gördü.


Bu yıl ilk defa oluşturulan Maarif Hatırası fotoğraf köşesinin yanı sıra , kep ve cübbe giyerek fotoğraf çektirilebilen Mezuniyet Hatırası Fotoğraf köşelerimizde yüzlerce mezunumuz fotoğraf çektirdi, yıllar öncesini tekrar yaşadı.


Talaş Böreği Gününde  “Kristal Martı Ödülleri” sahiplerini buldu. Bu yılın Kristal Martı sahipleri:

 

Ahmet Ünal Çeviköz ´70

Nurdan Şahin ´76

Prof. Dr. Ahmet Vedat Akgiray ´76

Prof. Dr. Hasan Tayfun Özçelik ´79

Prof. Dr. Engin Umut  Akkaya ´80


Aidat borcu olmayan üyeler arasında yapılan hediye çekilişinde mezunlara, 27 hediye dağıtıldı.

Hediyeler ve kazananlar listesi için lütfen tıklayınız>>>

Gün boyu birbirine doyamayan Martılar için yemek organizasyonumuz vardı;  KALİD’in organizasyonu ile Koço’da 224 kişilik bir grup arada yağan yağmura rağmen geç saatlere kadar birlikteliğin ve Moda Koyu’nun keyfini çıkardı.

Katılan öğretmenlerimize, mezunlarımıza, okul yönetimi ve çalışanlara, sponsorlarımıza teşekkür ederiz.

KALİD

SPONSORLARIMIZ  ve DESTEK VERENLER MEZUNLARIMIZ
COCA COLA Gürtay Kıpçak '68
MEY İÇKİ Çiçekten Becel '80
KAİA GİYİM
TEKNOSA Banu Birgücü '92
MARMARA EĞİTİM KURUMLARI Mehmet Alkan- Elif Şimşek '97
HAYAT KİMYA SAN.A.Ş. Koray Tinç '04
HABER DIŞ TİCARET Burak Ertürk '81
NETA Avni Demirel '71
SHİSH POTATO
EF DİL OKULLARI
CADDEBOSTAN SPOR EĞİTİM VE TURİZM LTD.ŞTİ.
ÖZEL AKADEMİK SPOR MERKEZİ A.Ş.
KAZAN ANTEBİ Akın Özkan '76
TAHTASARAY RESTAURANT Murat Özkan '91
MODA DENİZ KULÜBÜ Ayhan Alpakın '82
NOSTONİ RESTAURANT
KOÇO RESTAURANT
ÖZEL ANADOLU SAĞLIK MERKEZİ
FİNANSBANK
CONLSYS
ATY

Geleneksel Talaş Böreği Günü fotoğrafları için tıklayınız.
 

<<< geri


SIK KULLANILANLARA EKLE | ANASAYFAM YAP

  » Site İçi Arama
  » Internette Arama


Kadıköy Anadolu Lisesi Eğitim Vakfı Web Sitesi