Ana SayfaHaberler | Duyurular | Avantaj Rehberi | Kim Nerede? | Forum | Fotoğraf Galerisi | Etkinlikler | Linkler | Site İçi Arama | Sanal Tur
» E-mail adresiniz:
» Şifreniz:
  » Web Üyesi Olun
  » Dernek Üyeliği

  » Tüzük
  » Tarihçe
  » Bize Ulaşın
  » Banka Hesap No
  » Yönetim Kurulu
  » Kristal Martı
  » Dernek Üyeliği
  » Dosyalar
  » Kullanım Kuralları
  » Basında Biz

  » Sunduklarım
  » Aradıklarım
  » KALbin Arama

  » Ürünler

  » Emlak
  » Vasıta
  » Eşya
  » Özel Ders
  » Diğer


paylaseNroll® CM

© SAY Ajans
KALbin - KALiyer - Maarif Destek Hattı
Okuldan arkadaşlarımızla, abilerimizle ablalarımızla kardeşlerimizle artık sosyal ilişkilerin yanısıra profesyonel ilişkiler de kurabilmemizi sağlayacak yeni çalışmalarımız var...

 


Değerli Martılar,Hep beraber sıralarından geçtiğimiz, Çamlığında gezindiğimiz okulumuzdan mezun olduktan sonra üniversite okuduk, iş hayatına atıldık.

Okuldan arkadaşlarımızla, abilerimizle ablalarımızla kardeşlerimizle artık sosyal ilişkilerin yanısıra profesyonel ilişkiler de kurabilmemizi sağlayacak yeni çalışmalarımız var.


Talaş Böreği Günü duyurusunu yaptığımız KALbin, KALiyer  ve Maarif Destek Hattı yayında.


              

KALbin

Kadıköy Maarif Koleji ve Anadolu Lisesi İş Ağı olarak tanımlayabileceğimiz KALbin bölümünde yer alarak diğer mezunların size profesyonel amaçlarla ulaşmasını çok daha kolay bir şekilde sağlayabilirsiniz.  Yapmanız gereken ise web sitemizde KALbin bölümünde Sunduklarım bağlantısını takip ederek görev aldığınız şirketin ya da şahsen sizin sunduğuz ürünleri, servisleri tanımlamak. Bu işlemleri yaparken ne kadar detay belirtirseniz o kadar verimli olacaktır.  Örneğin hidrolik asansörler konusunda uzman bir makine mühendisinin “hidrolik asansör” gibi spesifik tanımlamalar yapması ya da web hizmetleri sağlayan bir şirketin yöneticisinin eğer yapıyorsa “arama motoru optimizasyonu” gibi belirgin ifadeler kullanması mümkün. Sunduklarım bölümüne virgülle ayırarak gireceğiniz bu tür ifadeler size ilgili mezunların daha rahat ulaşmasını sağlayacaktır.

   KALiyer

Mezunların birbirleri ile her türlü mesleki, kültürel ve sosyal paylaşımlarına zemin oluşturmak ve güçlü bir iletişim altyapısı ile mezunların birbirinden haberdar olmasını ve tanıtımını sağlamak KALİD’in kuşkusuz en büyük amacıdır. Bu amaçlar doğrultusunda camia içerisinde “ kariyer dayanışması” nı sağlamak ve bununla  ile ilgili çalışmalar yapmak ta önemli bir yer tutuyor.

 

Bu amaçla oluşturduğumuz KALiyer projesi, web sitemizde uzun zamandır bulunan fakat yaygın ve aktif olarak kullanılmayan KALiyer bölümünün geliştirilerek ve işleyiş detayları ve tanıtımla desteklenerek daha çok mezunumuz tarafından kullanılan etkin ve verimli bir sistem oluşmasını hedeflendi 

 

Komitenin tanım ve işlevi :

 

  • KALiyer, KALİD’in “üyeler arasındaki mesleki, sosyal ve kültürel dayanışma ve iletişimi sağlamak, mezunların birbirlerine ve kamuoyuna tanıtımına katkıda bulunmak” ana amacı doğrultusunda “ kariyer dayanışması”  ile ilgili çalışmalar yapmak üzere konumlandırılan projesi. 
  • Okulumuz mezunu iş sahipleri ya da çeşitli kurumlardaki yöneticiler ile okulumuz mezunu çalışanları, iş ya da staj arayanları buluşturmak ve istihdam eşlemeleri sağlamak, mezunlar arası kariyer dayanışmasını güçlendirmek , mezunlar arası kariyer dayanışması için platform oluşturmak ve iletişim sağlamak  ana hedef. 
  • Mesleki toplantılar, eğitim ve seminerler aracılığı ile mezunlarımızın kişisel gelişimine katkıda bulunmayı, kariyerleri ile ilgili karar aşamalarında aydınlatmayı, kariyer planlamalarına destek olmayı da ana amaçlar arasında sayabiliriz.
  • Üniversite öğrencisi mezunlarımıza girdikleri üniversiteye uyum sürecinde yol gösterilmesi, üniversite eğitimi sırasında konuları ile ilgili mezunlarla tanıştırılmaları, “mentor –mentee” eşleşmeleri staj veya yarı zamanlı iş fırsatları yaratılması yönünde çalışmalar yapılması öngörülüyor.
  • Kariyer ve eğitim konularında danışmanlık almak isteyen üniversite öğrencilerimize, genç mezunlarımıza, soruları olduğunda danışabilecekleri, mesleğiyle ilgili veya İnsan Kaynakları konusunda birebir görüşebilecekleri mezunlara yönlendirmek te genç mezunlarımızın sıkça dile getirdikleri bir konu olarak amaçlar arasında.
  • Meslek ya da akademik formasyon gruplarından mezunlarımızı birbirleri ile ve aynı eğitimi görmekte olan mezunlarımızla bir araya getirerek mesleki dayanışma ve tanışıklık sağlamayı da hedefliyoruz.
  • Bu çalışmalar esnasında camianın İnsan Kaynakları konusunda uzmanlaşmış isimlerinden, danışmanlarından özellikle destek sağlanması önemli bir unsur olarak öngörülüyor. 

İş ya da staj arayan KALİD üyesi ;

 

-        KALİD web sitesindeki KALiyer bölümüne bırakılmış ilanlara başvurabilir

-        CV sini sisteme kaydedebilir

-        CV sini doğrudan derneğe ulaştırarak  kendi belirleyeceği sektör/şirketlerdeki mezunlarımıza ulaştırılmasını isteyebilir.

-        Cv sinin ilerideki olası taleplerle eşleştirilmek üzere belli formatlarda KALİD veritabanında bulundurulmasını isteyebilir. . 

 

Çalışan ya da stajyer arayan KALİD üyesi (ya da dışarıdan kişi/kurum):

 

-        Sisteme ilan bırakabilir.

-        Doğrudan KALİD’i arayarak aradığı pozisyonla ilgili bilgi verebilir.Talebinin  ilerideki olası taleplerle eşleştirilmek üzere belli formatlarda Kaliyer arşivinde bulundurulmasını isteyebilir. . 

 

  • Bunun yanı sıra genç mezunlarımıza eğitim vermek isteyen yada birebir eşleştirmelerle mentorluk yapmak isteyen tecrübe ve düşüncelerini aktarmak isteyen mezunlarımızın gerek yazıları ile gerek verecekleri eğitimler ile gerekse tanışma toplantılarında aktaracakları tecrübeleri ile isteme sağlayacakları destekler de KALİD tarafından organize edilecek.

 

  • Sistem, mezunlarımızın her türlü talep ve önerilerini sürekli iletebilecekleri bir altyapıya da sahip.“Maarif Destek Hattı” kapsamında telefon ya da elektronik posta ile her türlü öneri, eleştiri, soru ya da talebin ilgililere iletilmesi , çözüm sağlanması da KALİD tarafından sağlanacak.

  

Maarif Destek Hattı

Yeni bir numara çeviriyoruz. Artık bize 0 216 337 1955 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. Bir bütünün üçüncü ayağı olan bu servisimiz ile ihtiyaç duyduğunuz alanda faaliyet gösteren mezunlarımıza ulaşabilmenizi sağlıyoruz. Maarifliler arasındaki tanışıklığı, iş birlikteliklerini arttırmak için başlattığımız bu servisimiz ile ilgili gelişmeleri zaman içerisinde sizlerle paylaşacağız.

 

 

 

 

 


             

<<< geri


SIK KULLANILANLARA EKLE | ANASAYFAM YAP

  » Site İçi Arama
  » Internette Arama


Kadıköy Anadolu Lisesi Eğitim Vakfı Web Sitesi